Obchodní podmínky

Všeobecné obchodní podmínky 

 1. OBECNÁ USTANOVENÍ

TYTO OBCHODNÍ PODMÍNKY UPRAVUJÍ V SOULADU S § 1751 ODST. 1 ZÁKONA Č. 89/2012, OBČANSKÝ ZÁKONÍK . (DÁLE JEN „OBČANSKÝ ZÁKONÍK“) VZÁJEMNÁ PRÁVA A POVINNOSTI SMLUVNÍCH STRAN VZNIKLÉ V SOUVISLOSTI NEBO NA ZÁKLADĚ KUPNÍ SMLOUVY UZAVÍRANÉ MEZI PRODÁVAJÍCÍM A KUPUJÍCÍM PROSTŘEDNICTVÍM INTERNETOVÉHO OBCHODU PRODÁVAJÍCÍHO NA INTERNETOVÉ ADRESE: www.kuzmarkt.cz

 1. INFORMACE O PRODÁVAJÍCÍM

PODNIKATEL: Kateřina Kuzmová

IČ 03436012

DIČ: CZ7961300017

Nejsem plátce DPH.


SÍDLO: Žitná 565/16, Praha 2,12000

Č. ÚČTU: 2000738143/2010
E-MAIL: info@kuzmarkt.cz

(DÁLE JEN „PRODÁVAJÍCÍ“)

 1. DORUČOVÁNÍ ZBOŽÍ

KUPUJÍCÍ MÁ PRÁVO SI ZVOLIT ZPŮSOB DORUČENÍ OBJEDNANÉHO ZBOŽÍ. DORUČENÍ JE MOŽNÁ PŘES ZÁSILKOVNU DVĚMI ZPŮSOBY – DODÁNÍ OBJEDNÁVKY NA VÝDEJNÍ MÍSTO ZÁSILKOVNY, KTERÝ KUPUJÍCÍ ZVOLÍ, ČI DORUČENÍ OBJEDNÁVKY NA ADRESU PŘES SLUŽBU ZÁSILKOVNA PARTNER.

POKUD NENÍ UVEDENO JINAK, DODÁ PRODÁVAJÍCÍ KUPUJÍCÍMU OBJEDNANÉ ZBOŽÍ NEJPOZDĚJI DO 15 DNŮ OD POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY. KUPUJÍCÍ MÁ POVINNOST ZAPLATIT CENU ZBOŽÍ A ZBOŽÍ PŘEVZÍT. NEPŘEVEZME-LI KUPUJÍCÍ ZBOŽÍ, JE PRODÁVAJÍCÍ OPRÁVNĚN POTÉ, CO KUPUJÍCÍHO UPOZORNIL E-MAILEM, VE KTERÉM MU POSKYTL PŘIMĚŘENOU LHŮTU PRO PŘEVZETÍ ZBOŽÍ, ZBOŽÍ VHODNÝM ZPŮSOBEM PRODAT A OD KUPUJÍCÍHO – OBJEDNATELE POŽADOVAT ÚHRADU NÁKLADŮ ZA POŠTOVNÉ A NÁKLADY SPOJENÉ S PŘEVZETÍM A USKLADNĚNÍM ZBOŽÍ.

V PŘÍPADĚ OPAKOVANÝCH A ZJEVNĚ SPEKULATIVNÍCH REKLAMACÍ VAD SI PRODÁVAJÍ VYHRAZUJE PRÁVO KUPUJÍCÍHO PO UPOZORNĚNÍ DÁLE NEOBSLUHOVAT.

 1. INFORMACE O ZPŮSOBU ÚHRADY CENY ZBOŽÍ

CENU ZBOŽÍ OBJEDNANÉHO V E-SHOPU KUZMARKT.CZ MŮŽE ZÁKAZNÍK UHRADIT NÁSLEDUJÍCÍMI ZPŮSOBY, JEJICHŽ VOLBA JE ZÁVISLÁ NA ZVOLENÉM ZPŮSOBU DORUČENÍ ZBOŽÍ:

V PŘÍPADĚ DORUČOVÁNÍ ZBOŽÍ ZÁSILKOVNOU MŮŽE ZÁKAZNÍK CENU ZBOŽÍ UHRADIT DOBÍRKOU (PLATBOU V HOTOVOSTI KURÝROVI ČI PRACOVNÍKU POŠTY), BANKOVNÍM PŘEVODEM NA BANKOVNÍ ÚČET Č. 2000738143/2010, VEDENÝ U FIO BANKY, A.S.

Platba bankovním převodem

Okamžitá platba prostřednictvím internetového bankovnictví. Platební brána ComGate vás přesměruje do vašeho internetového bankovnictví, kam se přihlásíte jako obvykle a zde potvrdíte už připravený platební příkaz. 

Po dokončení platby budete přesměrováni zpět do obchodu. Platba je potvrzena okamžitě, budeme bez odkladu pokračovat v realizaci objednávky.

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

 1. INFORMACE O ZBOŽÍ A JEHO ÚDRŽBĚ

PRODÁVANÉ ZBOŽÍ JE POUŽITÉ A MŮŽE TAK VYKAZOVAT ZNÁMKY OPOTŘEBENÍ ODPOVÍDAJÍCÍ STÁŘÍ. PRODÁVAJÍCÍ NEMÁ INFORMACE O DÉLCE PŘEDCHOZÍHO UŽÍVÁNÍ. CENA ZBOŽÍ JE STANOVENA S OHLEDEM NA TUTO SKUTEČNOST.

ÚDRŽBA TOHOTO ZBOŽÍ MUSÍ ODPOVÍDAT POVAZE ZBOŽÍ. DOPORUČUJEME ČISTIT A PRÁT CO NEJŠETRNĚJI, PŘI NÍZKÝCH TEPLOTÁCH, JEMNĚ A V RUCE S POUŽITÍM JEMNÝCH, NEAGRESIVNÍCH ČISTÍCÍCH, PRACÍCH PROSTŘEDKŮ.

 1. ZRUŠENÍ OBJEDNÁVKY A ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY

KUPUJÍCÍ MŮŽE VE SMYSLU § 1829 OBČANSKÉHO ZÁKONÍKU ODSTOUPIT OD SMLOUVY VE LHŮTĚ 14 DNŮ ODE DNE PŘEVZETÍ ZBOŽÍ. KUPUJÍCÍ MŮŽE TAKTO ODSTOUPIT OD SMLOUVY BEZ UVEDENÍ DŮVODU PRO ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY.

KUPUJÍCÍ OBJEDNÁNÍM ZBOŽÍ POTVRZUJE, ŽE SI JE VĚDOM NÁKUPU POUŽITÉHO ZBOŽÍ: PRODÁVANÉ ZBOŽÍ JE POUŽITÉ, MŮŽE TAK NÉST ZNÁMKY NOŠENÍ.

KUPUJÍCÍ O ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY INFORMUJE PRODÁVAJÍCÍHO E-MAILEM  (kuzmarkt79@gmail.com ), KDE UVEDE:

INFORMUJI, ŽE ODSTUPUJI OD SMLOUVY O NÁKUPU TOHOTO ZBOŽÍ: .... (uveďte zboží)

DATUM OBJEDNÁNÍ ZBOŽÍ: .....

DATUM DORUČENÍ ZBOŽÍ: .....

JMÉNO, PŘÍJMENÍ, ADRESA KUPUJÍCÍHO – SPOTŘEBITELE:.....

KUPNÍ CENU: .......... VRAŤTE PŘEVODEM NA ÚČET: ......

KUPUJÍCÍ JE PAK POVINEN PRODÁVAJÍCÍMU ZASLAT NEBO PŘEDAT ZAKOUPENÉ ZBOŽÍ. ZBOŽÍ MUSÍ BÝT VRÁCENO PRODÁVAJÍCÍMU KOMPLETNÍ A VE STAVU, V JAKÉM ZBOŽÍ SÁM PŘEVZAL, VČETNĚ OBALU. NÁKLADY VRÁCENÍ ZBOŽÍ NESE KUPUJÍCÍ.

PRODÁVAJÍCÍ JE PO OBDRŽENÍ ZBOŽÍ POVINEN KUPUJÍCÍMU VRÁTIT ČÁSTKU PLNĚ ODPOVÍDAJÍCÍ CENĚ ZBOŽÍ A ZAPLACENÝM NÁKLADŮM NA DODÁNÍ ZBOŽÍ. NABÍZÍ-LI PRODEJCE V RÁMCI URČITÉHO ZPŮSOBU DODÁNÍ ZBOŽÍ NĚKOLIK MOŽNOSTÍ, JE POVINEN KUPUJÍCÍMU NAHRADIT NEJLEVNĚJŠÍ Z NICH. TOTO UČINÍ DO 14 DNŮ OD ODSTOUPENÍ OD SMLOUVY A ZPĚTNÉM DODÁNÍ ZBOŽÍ, A TO PŘEVODEM NA ÚČET KUPUJÍCÍHO, KTERÝ BYL UVEDEN V E-MAILU, NEBO, V PŘÍPADĚ ÚHRADY ZBOŽÍ PŘEVODEM, PRODÁVAJÍCÍ ZAŠLE ČÁSTKU NA ÚČET, ZE KTERÉHO BYLO ZBOŽÍ ZAKOUPENO. ZBOŽÍ NELZE PRODÁVAJÍCÍMU VRACET NA DOBÍRKU.

 1. PRÁVA Z VADNÉHO PLNĚNÍ.

V SOULADU SE ZÁKONEM NEPOSKYTUJEME ZA PRODÁVANÉ POUŽITÉ ZBOŽÍ ZÁRUKU. NENÍ MOŽNÉ UPLATNIT REKLAMACI NA VADY, KTERÉ ODPOVÍDAJÍ PŘEDCHOZÍMU POUŽITÍ A STÁŘÍ VĚCI.

ZA OSTATNÍ VADY MŮŽE KUPUJÍCÍ U PRODÁVAJÍCÍHO UPLATNIT PRÁVO Z VADNÉHO PLNĚNÍ DO 12 MĚSÍCŮ OD PŘEVZETÍ ZBOŽÍ. DO 6 MĚSÍCŮ SE MÁ ZATO, ŽE VADA EXISTOVALA PŘI KOUPI VĚCI.

PRODÁVAJÍCÍ NEODPOVÍDÁ ZA VADY, KTERÉ KUPUJÍCÍ ZPŮSOBIL SÁM NEBO O KTERÝCH PŘED PŘEVZETÍM ZBOŽÍM VĚDĚL NEBO MUSEL VĚDĚT. PRODÁVAJÍCÍ NEODPOVÍDÁ ZA VADY VZNIKLÉ V DŮSLEDKU BĚŽNÉHO OPOTŘEBENÍ NEBO NEDODRŽENÍ NÁVODU K POUŽITÍ (VIZ ODSTAVEC 5) NEBO KTERÉ SI KUPUJÍCÍ PROKAZATELNĚ ZPŮSOBIL SÁM.

KUPUJÍCÍ JE POVINEN UPLATNIT PRÁVA Z VAD (KROMĚ VAD ODPOVÍDAJÍCÍM STÁŘÍ A UŽÍVÁNÍ) U PRODÁVAJÍCÍHO BEZ ZBYTEČNÉHO ODKLADU OD OKAMŽIKU, KDY VADU OBJEVIL DO 6 MĚSÍCŮ OD DORUČENÍ. U POUŽITÉHO ZBOŽÍ NEMÁ KUPUJÍCÍ PRÁVO NA VÝMĚNU VĚCI, ALE NA PŘÍPADNOU SLEVU NEBO OPRAVU, POKUD JE VADA ODSTRANITELNÁ.

KUPUJÍCÍ PROVEDENOU VOLBU PRÁVA Z VADY NEMŮŽE MĚNIT BEZ SOUHLASU PRODÁVAJÍCÍHO. VÝJIMKOU Z TOHOTO PRAVIDLA JE PŘÍPAD, KDY KUPUJÍCÍ ŽÁDÁ ODSTRANĚNÍ VADY OPRAVOU ZBOŽÍ, A TATO VADA SE POZDĚJI UKÁŽE JAKO NEOPRAVITELNÁ.

 1. ŘEŠENÍ SPORŮ

  KUPUJÍCÍ, KTERÝ JE SPOTŘEBITELEM, MÁ PODLE ZÁKONA Č. 634/1992, O OCHRANĚ SPOTŘEBITELE, V PLATNÉM ZNĚNÍ, PRÁVO NA MIMOSOUDNÍ ŘEŠENÍ SPOTŘEBITELSKÉHO SPORU. V PŘÍPADĚ, ŽE SPOR MEZI KUPUJÍCÍM A PRODÁVAJÍCÍM NENÍ VYŘEŠEN SMÍRNĚ DOHODOU MEZI STRANAMI, MŮŽE SE KUPUJÍCÍ OBRÁTIT NA PŘÍSLUŠNÝ ORGÁN MIMOSOUDNÍHO ŘEŠENÍ SPOTŘEBITELSKÝCH SPORŮ.

K MIMOSOUDNÍMU ŘEŠENÍ SPOTŘEBITELSKÝCH SPORŮ Z KUPNÍ SMLOUVY JE PŘÍSLUŠNÁ ČESKÁ OBCHODNÍ INSPEKCE, SE SÍDLEM ŠTĚPÁNSKÁ 567/15, 120 00 PRAHA 2, IČ: 000 20 869, INTERNETOVÁ ADRESA: HTTP://WWW.COI.CZ.

 1. ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

KUPUJÍCÍ DÁVÁ SOUHLAS K TOMU, ABY PRODÁVAJÍCÍ ZPRACOVAL A UCHOVÁVAL OSOBNÍ ÚDAJE, KTERÉ PRODÁVAJÍCÍMU POSKYTNE V SOULADU SE ZÁKONEM Č. 101/2000, O OCHRANĚ OSOBNÍCH ÚDAJŮ K UZAVŘENÍ SMLOUVY A PLNĚNÍ ÚČELU TÉTO SMLOUVY. NA ŽÁDOST KUPUJÍCÍHO PRODÁVAJÍCÍ POSKYTNE KUPUJÍCÍMU INFORMACE O TOM, JAKÉ OSOBNÍ ÚDAJE O NĚM UCHOVÁVÁ. KUPUJÍCÍ MÁ PRÁVO TYTO ÚDAJE MĚNIT ČI VYSLOVIT NESOUHLAS S JEJICH ZPRACOVÁNÍM.

KUPUJÍCÍ MŮŽE PRODÁVAJÍCÍMU SDĚLIT, ŽE CHCE UKONČIT ZASÍLÁNÍ OBCHODNÍCH SDĚLENÍ ZPRÁVOU NA ELEKTRONICKOU ADRESU info@kuzmarkt.cz A PRODÁVAJÍCÍ JE POVINEN VŮLI KUPUJÍCÍHO RESPEKTOVAT.

SMLOUVA A SOUVISEJÍCÍ OTÁZKY SE ŘÍDÍ ČESKÝM PRÁVEM.

ZMĚNY OBCHODNÍCH PODMÍNEK V JINÉ NEŽ OBOUSTRANNĚ ODSOUHLASENÉ PÍSEMNÉ FORMĚ JSOU VYLOUČENY. PRODÁVAJÍCÍ SI VŠAK VYHRAZUJE MOŽNOST JEDNOSTRANNĚ ZMĚNIT VŠEOBECNÉ OBCHODNÍ PODMÍNKY. TATO ZMĚNA SE VŠAK NEDOTÝKÁ SMLUV DŘÍVE UZAVŘENÝCH.

TYTO OBCHODNÍ PODMÍNKY SE VZTAHUJÍ POUZE NA SMLOUVY, JEJICHŽ SUBJEKTY JSOU PRODÁVAJÍCÍ A KUPUJÍCÍ, KTERÝ JE SPOTŘEBITELEM.

TYTO OBCHODNÍ PODMÍNKY JSOU PLATNÉ A ÚČINNÉ OD 1. 12. 2020.

Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů

V případě, že dojde mezi námi a spotřebitelem ke vzniku spotřebitelského sporu z kupní smlouvy nebo ze smlouvy o poskytování služeb, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového sporu určenému subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů, kterým je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát – oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2, email: adr@coi.cz, web: www.adr.coi.cz

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení